woda kokosowa

Korzyści wynikające z picia wody kokosowej

Jednym z najpopularniejszych produktów wśród fanów zdrowego odżywiania i szczupłego ciała jest woda kokosowa. Zdrowy styl życia, jest obecnie bardziej popularny niż kiedykolwiek. Moda na szczupłe ciało i dobre odżywianie kreuje nawyki i trendy w stylu życia, w tym trendy żywieniowe. Woda kokosowa to trend od kilku lat. Sprawdźmy, na co jest dobry i czy rację mają ci, którzy uczynili go częścią swojej regularnej diety.

Korzyści płynące z wody kokosowej

Woda kokosowa to naturalny napój izotoniczny (napój sportowy, który pomaga organizmowi odzyskać siły po długotrwałym wysiłku), więc idealnie nadaje się do stosowania podczas aktywności sportowej. Pomaga ugasić pragnienie i zwiększyć poziom energii. Jest również uznawana za najszybszy sposób uzupełniania płynów w organizmie.

Woda kokosowa to napój detoksykacyjny

Oczyszcza organizm z toksyn, metali ciężkich i odpadów. Woda kokosowa ma wysoką zawartość potasu – 620 mg na 330 g napoju. Z tego powodu poprawia metabolizm, normalizuje ciśnienie krwi i korzystnie wpływa na układ krążenia.

Woda kokosowa działa przeciw starzeniu się skóry

Wielu wielbicieli tego napoju twierdzi, że woda kokosowa zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i poprawia jej kondycję. Zawarte w niej cytokininy, czyli grupa hormonów roślinnych regulujących wzrost, rozwój i starzenie się komórek, sprawiają, że skóra staje się jędrna i pełna blasku.

Woda kokosowa jest produktem całkowicie dietetycznym

Po pierwsze, nie zawiera glutenu i tłuszczu, co zainteresuje osoby lubiące restrykcyjne diety. Po drugie, wartość kaloryczna wody to zaledwie 18 kcal na 100 gramów, czyli z pewnością więcej niż w przypadku zwykłej wody, ale znacznie mniej niż w przypadku jakiegokolwiek innego izotoniku.

Woda kokosowa przyspiesza proces przemiany materii, co jest nieocenioną cechą dla osób, które chcą unormować swoją wagę, a woda kokosowa (sklep spożywczy online) zmniejsza apetyt. Chodzi o smak i zapach, który zniechęca do zjedzenia zbyt dużej ilości ciasta. Jest to więc idealny napój dla osób, które chcą schudnąć.